Przepis Dr. Budwig - Zalecenia Dr Budwig

 Chemiczka zalecała również, aby spożywać:


owoce: suszone i surowe oraz w postaci soków (w tym z kapusty kiszonej, marchwi, papai czy ananasa)

warzywa - gotowane i surowe

błonnik

siemię lniane

kaszę gryczaną i jaglaną

płatki owsiane

drożdże piekarskie

miody

olej kokosowy

ryby morskie (tłuste)



NIE, NIE, NIE !!!

Dr. BudwigJej nie uwzględnia: cukru, wędlin, olejów rafinowanych, jaj i tłuszczów zwierzęcych, a więc masła, a także margaryny. Dr Budwig kazała unikać: białego pieczywa, mąki, makaronów i ryżu oraz dań smażonych.


Nieprzypadkowo w diecie dr Budwig znajduje się także alkohol - wytrawny szampan i wino. Ma on wzmacniać działanie innych składników diety i dodawać energii.


Ważna jest także jakość wszystkich składników w diecie budwigowej. Ta olejowo-białkowa i roślinna dieta bazuje na nieprzetworzonej, nierafinowanej, ekologicznej żywności.


Niemal przy każdej zmianie trybu żywienia, mogą zdarzyć się różne błędy. Dieta Budwig, jako żywienie prozdrowotne, ma pewne nienaruszalne zasady, dzięki którym można skutecznie zawalczyć o zdrowie. Wiadome jest, że każdy uczy się na swoich błędach. Jednak dla wygody osób, które dopiero zaczynają przygodę z modelem żywienia według dr Budwig, wymieniamy najczęściej popełniane:


Przyjmowanie syntetycznych witamin, nienaturalnych kosmetyków, spożywanie przetworzonych potraw – Dieta Budwig ma za zadanie wyeliminowanie wielu substancji chemicznych z naszego życia. Stosując sztuczne kosmetyki, a także żywność z produkcji przemysłowej nie odniesiemy żadnych korzystnych efektów, gdyż organizm zawsze będzie wystawiony na oddziaływanie szkodliwej chemii, jak antybiotyki czy konserwanty, które są odpowiedzialne za wiele chorób cywilizacyjnych,

Luźne traktowanie podstawowych zasad – jak w przypadku każdej diety, jeśli często będziemy robili sobie odstępstwa, nie można liczyć na skuteczne jej działanie. Dlatego też należy trzymać się ściśle głównych założeń tego sposobu żywienia,

Negatywne nastawienie do diety – jak wiadomo, wiara w działanie określonej terapii to podstawa. Nawet leczenie, które daje znakomite efekty, jeśli nie jest podparte wiarą pacjenta, nie przyniesie pozytywnych efektów. Dieta więc powinna być stosowana przy zgodzie osoby, która ma żyć według jej zasad. Warto się też wcześniej do niej przygotować.

Zaniedbanie psychiki i duchowości – higiena, zarówno fizyczna, jak i psychiczna jest szczególnie ważna. Dlatego też pacjent powinien znaleźć zawsze czas i miejsce na relaks i rozładowanie stresu. Nie mniej ważna jest też sfera duchowa – niezależnie od wyznania czy przekonań, warto poświęcić chwilę wewnętrznemu „jestem”.






Zdrowie - Hormony Radości